Nye oppskrifter

Dennys servitør får tips på 500 dollar på en regning på 38 dollar fra en komplett fremmed

Dennys servitør får tips på 500 dollar på en regning på 38 dollar fra en komplett fremmed


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nå sier servitøren at hun har råd til julegaver til barna sine

Ken Wolter / Dreamstime / Hilsen av Trisha Murphy

En servitør i Ellsworth, Maine, fikk en hyggelig overraskelse da en fremmed tippet henne 500 dollar på en regning på 38 dollar. Trisha Murphy deler tiden sin mellom to jobber - et sykehjem og Denny's, hvor hun mottok den nådige drikkepenger. I et Facebook -innlegg ga Murphy uttrykk for at hun var "så stresset" at hun "knapt kunne fungere" i begynnelsen av skiftet hennes 16. desember. Bilen hennes hadde angivelig nettopp blitt tauet, og hun var bekymret for at hun ikke ville ha råd til både boten på 735 dollar og julegaver til sine små barn.

"Jeg gikk på jobb, og fikk meg til å finne ut hvordan jeg skulle klare dette," skrev Murphy i innlegget. "Jeg kan ta et par ekstra skift og gjøre noen rare jobber. Det ville bety at jeg måtte betale ekstra for en barnevakt."

Så alenemoren til fire “malte på et smil” og ventet på et bord med tre menn som stadig spurte henne om jul. Hun fortalte dem at hun var interessert i barna sine, men "i tillegg til det, kommer jeg ikke så mye inn på det."

En av mennene spøkte med at han ville bli hennes nisse, og det gjorde han.

"Da han la inn kortet, hadde han et stort smil fra øre til øre. Kvitteringen ble skrevet ut og jeg falt nesten sammen," skrev Murphy på Facebook. "Jeg så opp på denne grungete mannen, ansiktet mitt så hvitt som snø og tårer i øynene. Han smilte bare igjen og sa" God jul, kjære ", og danset nesten ut på baksiden av restauranten."

Den takknemlige servitøren hevder at hun ikke vet mannens navn, men håper han innser at han "bokstavelig talt reddet julen for barna mine og meg." Hun la til, "Gode mennesker eksisterer fortsatt. I går var dagen jeg møtte nissen. ”

Apropos jolly Saint Nick, vi vedder på at du ikke visste disse 12 tingene om julenissen.


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


NEPTA -utdelinger blir livestreamet 7. juni

Teaterfolk rundt i området har hatt en frustrerende siste måned ettersom koronaviruset angår kansellerte forestillinger.

Men deres harde arbeid og kreativitet fra 2019 vil bli feiret 7. juni, da Northeastern Pennsylvania Theatrical Alliance arrangerer sine 23. priser, streamet direkte til sin Facebook -side og YouTube -kanal, som begynner kl.

I fjor trakk & rsquos -arrangementet rundt 300 medlemmer og gjester til Hotel Anthracite i Carbondale, sa NEPTA -publisisten Cathy Strauch. Det er vanligvis en galla -affære, med folk kledd i sitt beste og de som reiser en lang avstand, arrangerer å overnatte.

I år, på grunn av koronavirusbegrensningene, vil det være et online -arrangement, men Strauch spår at det blir spennende ettersom vinnere blir annonsert og nominerte vises på skjermen for å godta.

Medlemsorganisasjoner inkluderer Actors Circle of Scranton, Actors Guild of Schuylkill County, Center Stage, Diva Productions, DM Performance Works, Endless Mountains Theatre Company, Gaslight Theatre, Little Theatre of Wilkes Barre, Pennsylvania Theatre of Performing Arts in Hazleton, Theatrical Gems, Music Box Theatre og Worthington Players på Shawnee.

Sendingen vil være tilgjengelig for offentlig visning, uten at det er nødvendig med billettkjøp. Donasjoner i stedet for billettprisen vil bli godtatt og vil bidra til å dekke prisen på utmerkelser. Eventuelle ekstra donasjoner går til NEPTA -stipendfondet, for en uteksaminert senior som driver scenekunst eller teknisk teater på college. En lenke for å donere vil også være tilgjengelig.

Følgende er listen over nominerte:

Beste mannlige birolle i en komedie

Eric Lutz (Spike, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lee Alucci (John Barrymore, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Gary Lefkowicz, I Hate Hamlet) -DMPW

Tim Solarek (Stanley Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Luke Swierczek (Eddie Brock, født i går) -Worthington

Beste kvinnelige birolle i en komedie

Marcie Herman Riebe (Suzanne Turpin, Dearly Departed) -Actors Circle

Joelle Witner (Felicia Dantine, I Hate Hamlet) -DMPW

Taylor Rupp (Molly Aster, Peter and the Starcatcher) -LTWB

Jessica Schafer (Nora Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Kerri-leigh Taylor (Dr. Dubel, Confessions of a Dirty Blonde) -Worthington

Beste mannlige birolle i en musikal

Ben Steltz (Gabe, Next to Normal) -Gaslight

David Giordano (Adolfo Pirelli, Sweeney Todd) -MB

Christopher Pavlick (John Dickinson, 1776) -PTPA

David Arzberger (William Barfee, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Mike Wawrzynek (Steven Kodaly, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste kvinnelige birolle i en musikal

Jessica Bickel (Zinnia Wormwood, Matilda) -DMPW

Kimberly Johnson (Emma Carew, Jekyll og Hyde) -LTWB

Katie Owens (Amy, Company) -MB

Angela LaRose (Diana Morales, A Chorus Line) -PTPA

Eyanna Gruver (Ilona Ritter, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste birolle i et drama

Anthony Kurdilla (Gerry Evans, Dancing at Lughnasa) -AGOSC

Bob Balitski (Chaz McClusky, Mona Lisa og korset) -Diva

Mark Zdancewicz (Harold, Orphans) -Diva

Tim McDermott (Little Charlie, august: Osage County) -LTWB

Mark Zdancewicz (Charlie, august: Osage County) -LTWB

Beste kvinnelige birolle i et drama

April Holgate (fru Montague, The Haunting of Hill House) -Actors Circle

Regina Yeager Drouse (Jenny Crestwood, Mona Lisa og korset) -Diva

Phyllis Colombo (Mrs. Carpenter, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Kim Veruggio (Mattie Fae, august: Osage County) -LTWB

Kimmie Leff (Ivy, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

David Hunisch (Prof. Henry Higgins, Pygmalion) -Actors Circle

Bob Balitski (Vanya, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Chris Pavlick (Andrew Rally, I Hate Hamlet) -DMPW

CJ Snyder (Eugene Jerome, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

John Beppler (Jimmy/Chad/Man, Almost, Maine) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en komedie

Emma Ross (Eliza Doolittle, Pygmalion) -Actors Circle

Susan Parrick (Sonia, Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Jessica Schafer (Dierdre McDavey, I Hate Hamlet) -DMPW

Alicia Nordstrom (Glory/Waitress/Rhonda, Almost, Maine) -PTPA

Angel Berlane Mulcahy (Blanche Morton, Brighton Beach Memoirs) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Dane Bower (Dan, Next to Normal) -Gaslight

Scott Vinnacombe (Dr. Henry Jekyll/Edward Hyde, Jekyll og Hyde) -LTWB

Mike Wawrzynek (Bobby, Company) -MB

Ben Steltz (Montague & ldquoMonty & rdquo Navarro, A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -MB

Adam Randis (John Adams, 1776) -PTPA

Beste hovedrolleinnehaver i en musikal

Claire Brassard (Audrey, Little Shop of Horrors) -CS

Aliceia Y. Lyons (Diana, Next to Normal) -Gaslight

Lauren Timek (Belle, Beauty and the Beast) -LTWB

Ashley Bohn (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -MB

Kristen Long (Amalia Balash, She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Scott Rave (Mitch Albom, tirsdager med Morrie) -Actors Circle

Christopher Alu (Phillip, Orphans) -Diva

Sam Falbo (Treat, Orphans) -Diva

John Schugard (Sherlock Holmes, Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Mike Little (Bill, august: Osage County) -LTWB

Beste hovedrolleinnehaver i et drama

Marnie Azzarelli (Susy Hendrix, Vent til det er mørkt) -Actors Circle

Patricia McAvoy (Marie Lombardi, Lombardi) -Actors Circle

Maddie Giardina (Mona Lisa, Mona Lisa og korset) -Diva

Jennifer McClinton-Temple (Violet, august: Osage County) -LTWB

Lydia Traill (Barbara, august: Osage County) -LTWB

Beste ungdomsskuespiller (12 og under)

Cody Scholl (Olaf, Frozen Jr.)-DMPW

Zachary Schultz (Chip, Beauty and the Beast) -LTWB

Max Reynolds (Winthrop Paroo, The Music Man) -MB

JJ Pavlick (Pugsley Addams, The Addams Family) -PTPA

JJ Pavlick (Les Jacobs, Newsies) -PTPA

Beste ungdomsskuespillerinne (12 og under)

Gloria Lisowski (Jemima Potts, Chitty Chitty Bang Bang Jr.)-AGOSC

Brooklyn Surotchak (Peter Pan, Peter Pan Jr.)-CS

Sage Huff (Small Anna, Frozen Jr.)-DMPW

Lauren Maula (Colin Craven, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Amanda Lombardo (Jasmine, Aladdin Jr.)-Worthington

Beste ungdomsskuespiller (13-18)

Andrew Surotchak (Seymour, Little Shop of Horrors) -CS

Liam Huff (Bobby Strong, Urinetown) -DMPW

John Toussaint (Fortelleren (el Gallo), The Fantasticks) -MB

DJ Elliot (Jack Kelly, Newsies) -PTPA

Ethan Flanagan (Arpad Laszlo, She Loves Me) -Teatralsk perler

Beste tenåringsskuespillerinne (13-18)

Milana Daiute (Matilda Wormwood, Matilda) -DMPW

Jadyn Culp (Dorothy Gale, The Wizard of Oz) -DMPW

Mabel Vough (Mary Lennox, The Secret Garden) -Teatralsk perler

Michaela Raub (Marcy Park, The 25th Annual Putnam County Spelling Bee)-Teaterperler

Antoinette Flores (Tracy Turnblad, Hairspray Jr.)-Worthington

Beste musikksjef

Jennifer Hunter (Next to Normal) -Gaslight Theatre Company

Jennifer Hunter (Jekyll og Hyde) -LTWB

Jennifer Hunter (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Jennifer Hunter (Sweeney Todd) -Musikkboks

Hollie Major Baker (Company) -Musikkboks

Beste koreograf

Jamie Burns (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone og Marikate Sullivan (The Happy Elf) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Joseph Ambrosia og Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste lyddesign

Mike Little (Next to Normal) -Gaslight

Mike Little (august: Osage County) -LTWB

Bernard Mulcahy (Peter og stjernefangeren) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Jacob Shoesmith-Fox (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Dave Reynolds og Mike Wawrzynek (august: Osage County) -LTWB

Mike Wawrzynek og Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Bernard Mulcahy (Beauty and the Beast) -LTWB

Michael Marone (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Newsies) -PTPA

Ryan Cook og Julia Horn (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste lysdesign

Joelle Witner (Frozen Jr.)-DMPW

James Natal (Next to Normal) -Gaslight

Jon Vojtko (Jekyll og Hyde) -LTWB

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste kostymedesign

Thom Sirkot (Frozen Jr.)-DMPW

Eyanna Gruver (Jekyll og Hyde) -LTWB

Camille Reineke (Beauty and the Beast) -LTWB

Autumn Jai Galka (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Rachel Rossi (She Loves Me) -Theatrical Gems

Beste regissør for en komedie

Paige Balitski (Vanya og Sonia og Masha og Spike) -Diva

Lisa Dougherty (I Hate Hamlet) -DMPW

Dave Reynolds (The Complete Works of William Shakespeare (Abridged))-Gaslight

Scott Colin (Peter and Starcatcher) -LTWB

Mike Wawrzynek (Almost, Maine) -PTPA

Gillian Turner (Every Christmas Story Ever Told (And Then Some!))-Teaterperler

Beste regissør for en musikal

John Schugard og Donna Vojtek (Evil Dead) -DMPW

Heidi Germaine Schnappauf (Next to Normal) -Gaslight

Alexandra Liguori (A Gentleman & rsquos Guide to Love and Murder) -Musikkboks

Michael Marone (Sweeney Todd) -Musikkboks

Samantha Schugardt (Newsies) -PTPA

Samantha Schugardt (A Chorus Line) -PTPA

Brandon Hanks (The Secret Garden) -Teatralsk perler

Beste regissør for et drama

Lou Bisignani (Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders) -Actors Circle

Joyce Vandermark og Bill Amos (Sherlock Holmes and the Scarlet Avenger) -DMPW

Brandi George (august: Osage County) -LTWB

Adam Randis (That Championship Season) -PTPA

Beste originale enakter (skriving)

Rippet av Paul J. Gallo-Diva

Laksefiske på Two Dad & rsquos Lodge av John Cowder-Diva

Mr. Christmas av Dane Bower-Gaslight

The Yellow Leaf av David Parmelee-LTWB

The & ldquoA & rdquo Word av Lisa Ellex-Worthington

Beste original produksjon i full lengde (skriving)

Sherlock Holmes and the Whitechapel Murders av Lou Bisignani-Actors Circle


Se videoen: REACTING TO OUR LITTLE SISTERS TikToks. (Juni 2022).


Kommentarer:

  1. Gesnes

    Selvfølgelig. Det skjer. Vi kan kommunisere om dette temaet.

  2. Taujora

    Usammenlignelig emne, jeg liker veldig godt))))

  3. Gulkis

    Between us say, try searching for the answer to your question in google.com

  4. Perdix

    Jeg tror at du tar feil. Jeg er sikker. Jeg foreslår å diskutere det. Send meg en e -post på PM, vi vil snakke.

  5. Anthony

    What is the word mean?

  6. Arashilkis

    Du tar feil. Jeg er sikker. Skriv til meg i PM, diskuter det.



Skrive en melding